Articles

Cakaj takon Kairat Adbrakhamanov: Fshirja e adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës do të trajtohet me përparësi të plotë nga Komisioni i OSBE-së

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në një vizitë zyrtare në Hagë, gjatë të cilës ka zhvilluar një takim me Komisionerin e Lartë të sapozgjedhur të OSBE-së për Pakicat Kombëtare, Kairat Adbrakhamanov.

Kremtohet në MEPJ në një aktivitet të kufizuar 100 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në Lidhjen e Kombeve dhe 65 vjetori i anëtarësimit në OKB

Albanian

Në datën 18 dhjetor 2020 në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme u zhvillua një aktivitet i kufizuar në kuadër të 100 vjetorit të anëtarësimit te Shqipërisë në Lidhjen e Kombeve dhe 65 vjetorit të anëtarësimit në Kombet e Bashkuara.

Cakaj VTC me Várhelyi: politika e vaksinimit e BE-së të zbatohet njëherazi edhe në Shqipëri

Albanian

Gjatë ditës së sotme, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim online me Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi.

Takimi në zyrat e Sekretariatit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së/ Cakaj: Hapet rruga që në këtë asamble të vijnë deputetët e Listës së Luginës së Bashkuar

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim në Kopenhagen, në zyrat e Sekretariatit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, në të cilin ka paraqitur hollësisht shqetësimet, çështjet dhe problemet që paraprakisht janë diskutuar me partitë po

Cakaj vazhdon ndihmën për Luginën

Albanian

Në vijim të mbështetjes së drejtpërdrejtë politike, financiare dhe institucionale për shqiptarët që jetojnë në Luginën e Preshevës, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, bëri me dije se është vendosur mbështetja financiare p

Takimi virtual me krerët e Komitetit Amerikano-Hebraik/ Cakaj: Mirënjohje për ngritjen e imazhit të Shqipërisë në botë

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim virtual me krerët e Komitetit Amerikano-Hebraik.

Hapet zyra e Këshillit Kombëtar në Medvegjë/ Cakaj: Ka qenë detyrim kombëtar i kahmotshëm

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, bëri me dije se sot, me mbështetjen e drejtpërdrejtë politike, financiare dhe institucionale të Shqipërisë, për herë të parë është hapur zyra e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Medvegjë.

Cakaj telefon Ekaterina Zaharieva: Bullgaria mbështet procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendëskryeministren e Parë e Ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Dëgjesa mbi Ballkanin/ Cakaj vlerëson kongresmenin Engel: Ka qenë një prej mbështetësve më të mëdhenj për pavarësinë e Kosovës

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, vlerësoi nëpërmjet një reagimi në Facebook, fjalën e mbajtur prej Kongresmenit Engel në dëgjesën e tij të fundit mbi Ballkanin.

Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit/ Cakaj: Asnjë politikë e mohimit nuk mund të zhbëjë krimet e kryera nga Serbia në Kosovë

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj nëpërmjet një reagimi në Facebook ka kujtuar e nderuar çdo viktimë të pafajshme të praktikave gjenocidiale në botë, në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00