Articles

Zv/Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Z. A.Tare merr pjesë në Konferencën Paralele organizuar nga Platforma për Solidaritetin Civil

Albanian

Më 7 Dhjetor u zhvillua Konferenca Paralele organizuar nga Platforma për Solidaritetin Civil, një koalicion i organizatave të shoqërise civile nga i gjithë rajoni i OSBE-së.  Një aktivitet i ngjashëm zhvillohet çdo vit në margjinat e Takimit të Këshillit Ministror të OSBE-së.

Marrëveshja e nënshkruar me Meliza Hardinajn/ Cakaj: Tashmë Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar në takimin me Ministren e Jashtme dhe të Diasporës së Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Mbështetja e shqiptarëve në Mal të Zi/ Cakaj: Shqipëria e Kosova lidhin marrëveshjen për ngritjen e një fondi ndër-shtetëror

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Kryediplomati Cakaj ka bërë me dije se Kosova e Shqipëria tashmë kanë lidhur marrëveshjen për fillimin e punës për ngritjen e fondit ndër-shtetëror për mbështetje të shqiptarëve në Mal të Zi.

Cakaj takon Vjosa Osmanin: Kosova dhe Shqipëria duhet të jenë një zë i vetëm

Albanian

Në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi edhe një takim me Presidenten në detyrë të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin.

Cakaj takon Avdullah Hotin: Dialogu duhet të përfundojë me njohjen e Kosovës nga Serbia

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë pune në Prishtinë, gjatë së cilës u takua me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hotin.

Fshirja e adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës/ Cakaj telefonon Marija Pejčinović: Të rritet ndjeshmëria ndërkombëtare për këtë çështje

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi sot një video telefonatë me Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejčinović Burić. Diskutimi pati në fokus procesin e fshirjes së adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Takimi i Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s/ Cakaj: Krenar për kontributin e Shqipërisë në këtë organizatë

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual dy ditor të Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s, i cili u drejtua nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s.

Cakaj viziton Kompleksin e Memorialit të Adem Jasharit: Nderojmë brezat që shënuan historinë e Shqipërisë

Albanian

Në 108 vjetorin e Ditës së Flamurit, datë që përkon edhe me ditën e lindjes së Komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, vizitoi Kompleksin e Memorialit të Adem Jasharit, në Prekaz të Drenicës.

Takimi me ministrat e Jashtëm të vendeve të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi, Cakaj: Në fokus, pandemia dhe ndërlidhja rajonale

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual të zhvilluar me Ministrat e Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse të Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00