Articles

Cakaj reformë në shërbimin konsullor në Greqi: Pritja për aplikime, nga disa muaj, sot realizohet në 5 ditë

Albanian

Në një reagim në facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka informuar mbi mbarëvajtjen e punës në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Athinë dhe në Konsullatën e Përgjithshme në Selanik, duke theksuar se situata në këto dy përfaqësi ka ndryshuar r

Cakaj telefonon Urmas Reinsalu: Mirënjohje Estonisë për mbështetjen në kandidaturën për Këshillin e Sigurimit

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një telefonatë me Ministrin e Jashtëm të Estonisë, Urmas Reinsalu.

Cakaj takon përfaqësuesit e Medvegjës/ Mbështetje financiare dhe politike për çeljen e zyrave të Këshillit Kombëtar Shqiptar

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në takim deputetin e Komunës së Medvegjës, Muharrem Salihun dhe përfaqësuesin e klubit Trojet, Gani Sylan.

Cakaj telefonon Wendy Morton: Shqipëria llogarit mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për kandidaturën në Këshillin e Sigurimit

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një telefonatë me Ministren për Fqinjësinë Evropiane dhe Amerikat të Mbretërisë së Bashkuar, Wendy Morton.

Cakaj i kërkon njohjen e Kosovës ministrit të Serbisë dhe ministres së Bosnjë e Hercegovinës

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se në mbledhjen e sotme virtuale të ministrave të jashtëm në kuadër të Procesit të Berlinit, i ka kërkuar Ministres së Jashtme të Bosnjës dhe Hercegovinës, si dhe Ministrit

Mbledhja e ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor/ Cakaj: Bashkëpunimi rajonal mbetet thelbësor për anëtarësimin në BE

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në mbledhjen virtuale të zhvilluar mes ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe vendeve mbështetëse të Procesit të Berlinit.

Biden, presidenti i 46-të i SHBA-ve/ Cakaj: Shprehim përkushtimin tonë për të thelluar bashkëpunimin

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar fitoren e Joe Biden dhe Kamala Harris, në krye të ShBA-ve.

Cakaj takon Gordan Grlic-Radman: Kroacia mbështet mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

Albanian

Gjatë qëndrimit në Antalia, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi edhe një takim me Ministrin e Jashtëm të Kroacisë, Gordan Grlić-Radman.

Cakaj takon Çavuşoğlu/ Turqia mbështet Shqipërinë për kandidaturën në Këshillin e Sigurimit

Albanian

Gjatë qëndrimit të tij në Antalia, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu.

Zhvillohet takimi i Ministrave të Jashtëm të SEECP/ Cakaj: Diskutuam për domosdoshmërinë e një bashkëpunimi të thelluar rajonal

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Antalia të Turqisë, ku po merr pjesë në mbledhjen e ministrave të jashtëm të SEECP, e cila ka në fokus diskutime mbi mënyrat e reja të bashkëpunimit mes vendeve pjesëmarrëse në luftën kundër COVID19.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00