Articles

Cakaj takohet me zyrtarët më të lartë maltez: Malta mbështet Shqipërinë për Këshillin e Sigurimit

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përfundoi vizitën e tij zyrtare në Maltë me një varg takimesh të zhvilluara, duke përfshirë takimin me Anëtarin e Parlamentit të Maltës e Koordinatorin me Zyrën e Kryeministrit, Glenn Bedingfield, me Ministrin pranë zyrës

Cakaj telefonatë me Arancha González Laya: Spanja mbështet Shqipërinë në BE

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit të tij në Maltë, ka zhvilluar edhe një lidhje telefonike me Ministren e Punëve të Jashtme të Spanjës, Arancha González Laya.

Cakaj vizitë zyrtare në Maltë, takohet me homologun Bartolo: Thellim i bashkëpunimit përmes ngritjes së komisionit ekonomik mes dy vendeve

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ndodhet në Maltë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore.

Cakaj sqaron lajmin për rikthimin e vizave: Nuk ka rikthim të vizave.

Albanian

Në një prononcim për mediat, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar në lidhje me lajmin që ka qarkulluar mbi rikthimin e regjimit të vizave për shtetasit e Republikës së Shqipërisë, duke e cilësuar atë si plotësisht të pavërtetë.

Cakaj: Mbështetja financiare dhe institucionale për Luginën e Preshevës, domosdoshmëri

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, reagoi lidhur me ngritjen e fondit ndërshtetëror për mbështetjen financiare të Luginës, i cili sipas Kryediplomatit shënon një momentum të ri politik në përpjekjet e të dy qeverive të Republikës së Shqipërisë dhe Republik

Cakaj takim online me Várhelyi dhe Ministrat e Jashtëm të BP: Plani i investimeve i rëndësishëm për ekonomitë e vendeve tona

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në video konferencën e zhvilluar mes Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe Komisionerit për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Olivér Várhelyi.

Cakaj mbyll vizitën në Berlin, takon Schmidt dhe Sarrazin: Vlerësim për punën e bërë në përmbushje të detyrimeve në rrugën evropiane

Albanian

Gjatë qëndrimit në Berlin, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, zhvilloi takime edhe me Anëtarin e Komisionit për Punët e Jashtme, njëkohësisht Raportuesi i CDU/CSU për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt, si dhe Raportuesin për Shqipërinë në Komisioni

Cakaj takon Wadephul: Shqipëria përparime të dukshme lidhur me detyrimet para Konferencës së Parë Ndërqeveritare

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë ditës së sotme, zhvilloi një takim me Nënkryetarin e grupit parlamentar të CDU në Gjermani, Johann Wadephul.

Cakaj në Berlin, takohet me Roth: Kemi bërë përparime madhore, të gatshëm për të vijuar rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE

Albanian

Gjatë qëndrimit në Berlin, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale Gjermane, Michael Roth.

Cakaj në Berlin, takon Krichbaum: Me rëndësi zgjerimi i Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimor

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Berlin, ku po zhvillon një vizitë dy ditore zyrtare. Gjatë qëndrimit atje, Cakaj zhvilloi një takim me Kryetarin e Komisionit për Çështjet Evropiane të Bundestagut, z. Gunther Krichbaum.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00