Articles

Takimi i Nivelit të Lartë: “Angazhimi dhe kontributi i çdokujt në ndërtimin e një jete më të mirë”, Zv. Ministri Tare: Shqipëria, e angazhuar në zgjidhjen e problematikave rajonale e globale

Albanian

Në kuadër të punimeve të Sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, u zhvillua sot edhe takimi i nivelit të lartë mbi, “Angazhimin dhe kontributin e çdokujt në ndërtimin e një jete më të mirë”.

Kryenegociatori Z. Zef Mazi takime me zyrtarë të lartë italianë: Mbështetje e plotë e Italisë drejt integrimit në BE

Albanian

Më 23 dhe 24 Shtator 2020, Kryenegociatori për negociatat e pranimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, Z. Zef Mazi, vizitoi Romën për një vizitë bilaterale në Itali. Z. Mazi u takua me Z. Vincenzo Amendola, Ministër për Çështjet Evropiane, Z.

Ministeriali jo-formal i Këshillit të Ministrave të Vendeve të BEZD, merr masa e veprime ndaj ndikimit ekonomik nga pandemia

Albanian

Ministeriali jo-formal i Këshillit të Ministrave të Vendeve Anëtarë të BEZD, ka zhvilluar sot një takim përmes një video-konference, ku Shqipëria është përfaqësuar nga Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Agron Tare.

Nis programi i Akademisë Diplomatike Kombëtare/ Cakaj: Do të jetë i hapur edhe për shqiptarët që jetojnë në Kosovë, Maqedoni të Veriut, Mal të Zi e Serbi

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, informoi mbi nisjen e programit të Akademisë Diplomatike Kombëtare.

MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni

Albanian

MEPJ organizon për herë të parë një Akademi Diplomatike Kombëtare në Tiranë, me të rinj nga rajoni

Mbledhja e 2 tetorit mes dy qeverive/ Cakaj takon Zëvendëskryeministrin e Kosovës

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me Zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri.
Në një reagim në Facebook, Cakaj u shpreh lidhur me takimin se në fokus ishin bisedat e fundit para mbledhjes së 2 tetorit mes dy qeverive, për të zgjeruar bashkëpunimin në fushën e ekonomisë e arsimit, si dhe për të mos lënë mënjanë as mbështetjen për shqiptarët në rajon.

Cakaj pret deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar: Bashkërisht për ta mbështetur Luginën dhe mbrojtur e lartësuar të drejtat e shqiptarëve atje

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim, në Tiranë, deputetët e zgjedhur të Listës së Luginës së Bashkuar Shaip Kamberin, Nadije Beqirin dhe Armend Bajramin.

Cakaj merr pjesë në CEI: Shqipëria punë përmbajtësore për forcimin e bashkëpunimit rajonal

Albanian

Sot u zhvillua mbledhja e fundit e nivelit të lartë e Nismës së Evropës Qendrore për vitin 2020, në të cilën mori pjesë edhe Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Cakaj jep lajmin: Nis shpërndarja e 17.000 teksteve shkollore për nxënësit shqiptarë në diasporë

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se për të dytin vit radhazi, në bashkëpunim të ngushtë të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ministrisë së Diasporës, po shpërndahen falas tekstet mësimore në gj

Shqipëria mbështet financiarisht Këshillin Kombëtar të shqiptarëve në Mal të Zi/ Cakaj: Vijojmë punën intensive për të përmirësuar pozitën e shqiptarëve në rajon

Albanian

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, për të filluar punën për hapjen e librarisë m

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00