Articles

Fshirja e adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës/ Cakaj telefonon Marija Pejčinović: Të rritet ndjeshmëria ndërkombëtare për këtë çështje

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi sot një video telefonatë me Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejčinović Burić. Diskutimi pati në fokus procesin e fshirjes së adresave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës.

Takimi i Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s/ Cakaj: Krenar për kontributin e Shqipërisë në këtë organizatë

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual dy ditor të Ministrave të Punëve të Jashtme të NATO-s, i cili u drejtua nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s.

Cakaj viziton Kompleksin e Memorialit të Adem Jasharit: Nderojmë brezat që shënuan historinë e Shqipërisë

Albanian

Në 108 vjetorin e Ditës së Flamurit, datë që përkon edhe me ditën e lindjes së Komandantit legjendar të UÇK-së Adem Jashari, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, vizitoi Kompleksin e Memorialit të Adem Jasharit, në Prekaz të Drenicës.

Takimi me ministrat e Jashtëm të vendeve të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik të Detit të Zi, Cakaj: Në fokus, pandemia dhe ndërlidhja rajonale

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në takimin virtual të zhvilluar me Ministrat e Jashtëm të vendeve pjesëmarrëse të Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi.

Ministrja Serbe refuzon Cakaj si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë për krime lufte dhe gjenocid

Albanian

Ministrja e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obradoviq, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Serbisë, ka deklaruar për propozimin e Kuvendit Komunal të Bujanocit, që Ministri Gent Cakaj, të shpallet “Qytetar Nderi” i Bujanocit.

Cakaj takon familjen Fazliu

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim, në Tiranë, familjen Fazliu.

Njoftim mbi kalimin në pikën kufitare Kakavijë

Albanian

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bën me dije se në bazë të një njoftimi të Autoriteteve të Policisë greke, do të ketë një ndërprerje të punës, duke filluar nga ora 07:00 e ditës së sotme, deri në orën 07:00 të datës 25 nëntor.

Cakaj takon Shaip Kamberin: Shprehëm shqetësimin për proceset gjyqësore ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me një prej përfaqësuesve politik të Luginës së Preshevës, z. Shaip Kamberi.

Cakaj takon Ignazio Cassis: Me Zvicrën është këmbyer mbështetja për kandidaturat si anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit

Albanian

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në një takim në Tiranë, Ministrin e Jashtëm të Zvicrës, Ignazio Cassis.

Pages

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00