Biden, presidenti i 46-të i SHBA-ve/ Cakaj: Shprehim përkushtimin tonë për të thelluar bashkëpunimin

Nëpërmjet një reagimi në facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar fitoren e Joe Biden dhe Kamala Harris, në krye të ShBA-ve. Cakaj nëpërmjet këtij reagimi shprehu përkushtimin edhe për të thelluar bashkëpunimin mes vendeve, si dhe për të shtuar angazhimet e përbashkëta ndërkombëtare.

Postimi i plotë i Ministrit në detyrë Cakaj:

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati më i vlefshëm, partneri më strategjik e vlera më frymëzuese për Shqipërinë dhe shqiptarët!

Duke shprehur urimet më të larta për fitoren e Joe Biden e Kamala Harris, ne shprehim përkushtimin tonë për të thelluar bashkëpunimin dypalësh, shtuar angazhimet e përbashkëta ndërkombëtare dhe forcuar edhe më shumë marrëdhënien transatlantike!

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës!”

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00