Cakaj takon Vjosa Osmanin: Kosova dhe Shqipëria duhet të jenë një zë i vetëm

Në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi edhe një takim me Presidenten në detyrë të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin.

Takimi u fokusua në diskutime për disa hapa konkretë në funksion të bashkëpunimit strategjik në fushën e politikës së jashtme dhe rëndesinë e qasjes absolutisht të bashkërenduar në arenën ndërkombëtare të dy vendeve.

“Kosova dhe Shqipëria, si dy shtete që i takojnë një kombi, duhet të jenë absolutisht një zë i vetëm, sa i përket politikës së jashtme.”- përfundoi Cakaj reagimin e tij në Facebook, lidhur me takimin e zhvilluar me Osmanin.

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00