Ministrja Xhaçka uron Kosovën për 13-vjetorin e pavarësisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka uruar Republikën e Kosovës e cila feston sot 13-vjetorin e pavarësisë.

Ministrja Xhaçka shprehu mirënjohje për të gjithë ata që punuan e luftuan për pavarësinë e Kosovës.

“Gëzuar Pavarësinë Kosovë! Një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, sot ka 13 vjet që është realitet! Nderim për të gjithë ata që punuan e luftuan për Kosovën e pavarur!”, shkruan Kryediplomatja Xhaçka në rrjetet sociale.

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00