Nisja e aplikimeve për dokumentet biometrike/ Agron Tare takon Prefekten e Barit

Zëvëndësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Agron Tare, është pritur këtë të premte në një takim nga Prefektja e Barit, Antonia Bellomo, në Itali.

Zëvendësministri Tare u shoqërua në këtë takim nga Konsullja e Përgjithshme në Bari, Gentiana Mburimi.

Temat e diskutimit u përqëndruan në marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve e në veçanti me Rajonin e Puglias.

Më herët ditën e sotme, zëvendësministri Tare ishte i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit për nisjen e shërbimit të aplikimit për dokumentet biometrike në Konsullatën e Barit.

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00