Mbi vizitën dyditore të Kryeministrit Edi Rama në Athinë

Kryeministri i Shqipërisë, z. Edi Rama, shoqëruar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Delina Ibrahimaj dhe Zëvendës Ministri i MEPJ-së për Diplomacinë Ekonomike, z. Besar Kadia zhvilloi një vizitë pune në Athinë, gjatë së cilës realizoi takime me krerët më të lartë të

 

Athinë, Kryeministri Edi Rama takon Kryetarin e Parlamentit grek Constantine Tassoulas

Në vijim të vizitës së tij në Greqi, Kryeministri Edi Rama u prit në takim nga  Kryetari i Parlamentit grek, Constantine Tassoulas, me të cilin vlerësuan marrëdhëniet shumë të mira që ekzistojnë mes vendeve, si dhe shprehën dëshirën dhe vullnetin e përbashkët për forc

 

Athinë, Ekspozita me punime të kryeministrit Edi Rama çelet në Zappeion Megaron

Kryeministri Rama e nisi vizitën e punës në Athinë, Greqi me çeljen e një ekspozite me vepra artistike të realizuara prej tij, në Zappeion Megaron, e cila u mirëprit dhe vlerësua nga të pranishmit, personalitete të larta të politikës greke, Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, Minist

 

Event artistiko-kulturor

Ambasada e RSH-së në Athinë, në bashkëpunim me "Komunitetin Shqiptar në Patra", ditën e diel, më datë 26 mars 2023, organizon në ambientet e Ambasadës ekspozitën me piktura, skulptura dhe gdhëndje në dru, të përgatitura nga autorët Aleksandra Kodheli, Gëzim Kodheli, Artem

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30