Takim pune me drejtuesit e rinj të Policisë së Epirit

Në datën 2 mars 2023, Konsulli i Përgjithshëm, E. Vërleni zhvilloi një takim pune me drejtuesit e rinj të Policisë së Epirit, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Epirit, Vasilis Muselimisdhe Drejtorine Policisë së Janinës, Jorgos Azeris. Në takim, ndër të tjera, u evidentua

 

Takimi i KS për Ukrainën, Ministrja Xhaçka: Presim me padurim ditën për nisjen e një procesi pajtimi

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ndodhet në Nju Jork, ku ka marrë pjesë në takimin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, në kuadër të përvjetorit të fillimit të agresionit rus në Ukrainë. Ministrja Xhaçka theksoi se mbështetja e rezolutës p

 

Ministrja Xhaçka në takimin e OSBE: Rikthimi i paqes në Ukrainë, vendimtar për të ardhmen e gjithë botës

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka marrë pjesë në takimin e posaçëm online të përforcuar të Këshillit të Përhershëm të OSBE-së, për çështjen e Ukrainës. Ministrja Xhaçka u shpreh se Rusia duhet t’i japë fund agresionit të paligjshëm në Ukrainë,

 

Ministrja Xhaçka në Asamblenë e Përgjithshme: Mbështesim rezolutën e OKB për garantimin e paqes në Ukrainë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në seancën e posaçme të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, për çështjen e Ukrainës. Ministrja Xhaçka theksoi se agresioni rus në Ukrainë ka sjellë pasoja të mëdha në raport global, teksa shto

 

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00