Aktivitet I përbashkët Shqipëri-Greqi ¨No borders¨

Bashkarisht me homologun grek, Konsullin e Përgjithshëm të Greqisë në Gjirokaster Dimitrios Sacharidis morëm pjesë në aktivitetin e përbashkët gastronomik të quajtur “Pa kufij”. Theksova se diplomacia po bëhet gjithnjë e më tepër multidimensionale dhe gastronomia është një fus

 

Vizitë e Drejtoreshës së Përgjithshme të botimeve Toena

E nderuar që mirëprita në Konsullatën e Përgjithshme e RSh-së në JaninëDrejtoren Ekzekutive të Institutit të Librit dhe Promocionit, si dhe Drejtoren e Përgjithshme të botimeve Toena, Irena Tocie shoqëruar nga botuesi Fatmir Toçi. Diskutuam rreth bashkepunimit të shkelqyer që ata ka

 

Uashington, Ministri Hasani: Plotësisht të përkushtuar ndaj agjendës “Gratë, Paqja dhe Siguria”

Uashington 9 korrik 2024- Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, mori pjesë në takimin “Gratë, Paqja dhe Siguria”, të organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, në nisje të samitit të NATO-s. Ministri Hasani ritheksoi se Shqipëria është plotësisht e përkushtu

 

Takim me Drejtoren e Doganës së Kakavisë

Nje takim i këndshëm dhe informativ me Drejtoren e Zyres Doganore ne Kakavije, znj. Konstandina Kitsiou. Së shpejti do organizohet prane kesaj pike doganore nje event kulinar i përbashkët, i quajtur “Pa kufij”. A vey pleasant and informative meeting with Ms. Konstantina Kit

 

Adresa

Plateia “Arch.Spyridonas” ,13, Odos “Anastasiou Zini”,
12, T.K. 45444, Ioannina, Greece

Tel / Fax

Tel. +30 26510 21330 +30 26510 22636
Fax. +30 26510 37768
Nr. i emergjences: +306971533398

E-MAIL

consulate.ioanina@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00