Ambasadori Minxhozi u takua me ushtruesin e detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, z. Ferat Shala

Ambasadori Minxhozi u prit nga ushtruesi i detyrës së Ministrit të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor z. Ferat Shala. Në takim u bisedua për vazhdimin e projekteve të përbashkëta në fushën e Mjedisit mes dy anëve të kufirit.
Gjithashtu, u diskutua për vazhdimin e bashkëpunimit dhe investimet në fushën e mjedisit dhe planifikimi hapësinor, bashkëpunimi në zonat kufitare si dhe menaxhimin parqeve kombëtare që ndodhen në zonën kufitare midis dy vendeve. 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Qyteza Pejton, Rruga Mujo Ulqinaku
18 Prishtine

Tel / Fax

Tel. + 383 38 248208
Fax. + 383 38 248 209
Nr. i emergjences:+383 45 618 618

E-MAIL

embassy.pristina@mfa.gov.al