PASAPORTA DHE KARTA ID GATI PËR TËRHEQJE

NJOFTIM:   Njoftohen të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 17 SHKURT 2023 se këto dokumente kanë mbërritur.   Dokumentet biometrike që janë gati do t’ju dërgohen me postë të gjithë qytetarëve që bëjnë

 

Ministrja Xhaçka: Diaspora ka një potencial të jashtëzakonshëm, të gjejmë mënyra për të ndërtuar modele bashkëpunimi

Në kuadër të Ditës Kombëtare të Diasporës, Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në mbledhjen vjetore të Këshillit Koordinues të Diasporës. Ministrja Xhaçka theksoi se forcimi i marrëdhënieve me diasporën është një mundësi dhe potencial i jasht

 

Samiti BE - Ballkani Perëndimor në Shqipëri

Me datë 6 dhjetor 2022 u mbajt në Shqipëri Samiti BE - Ballkani Perëndimor, si asnjë herë më parë jashtë kufijve të BE.  Ministrja Xhaçka është shprehur se ky samit është një sinjal i qartë i përkushtimit të BE-së ndaj rajonit të Ballkanit Perëndimor. Gjiithashtu është

 

Bukuresht, Ministrja Xhaçka takon homologun e saj Antonio Tajani

  Gjatë ministerialit të NATO-s në Bukuresht, Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, OltaXhaçka, ka zhvilluar një takim me Zëvendës kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani. Ministrja Xhaçka u shpreh se rivitalizimi i angazhimit të Italisë n

 

Adresa

Via San Martino 10 - 20122
Milano, Italy

Tel / Fax

Tel.+ 39 02 8051265
Urgenza 14:00-20:00
Tel.+393806411884

E-MAIL

consulate.milan@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 14:00