76-vjetori i OKB, Ministrja Xhaçka: Shqipëria, prova më e qartë e vlerës së madhe që ka bashkëpunimi multilateral

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka mbajtur një fjalë në nder të 76-vjetorit të themelimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.
Ministrja Xhaçka vlerësoi format e angazhimit multilateral të OKB-së, teksa theksoi se Shqipëria e rajoni i Ballkanit Perëndimor janë prova më e qartë e vlerës së madhe që ka bashkëpunimi multilateral.
Sipas saj, marrja e mandatit nga Shqipëria në Këshillin e Sigurimit është një arritje e madhe, që ofron mundësi të shkëlqyera për vendin tonë në sferën globale.

Adresa

Via San Martino 10 - 20122
Milano, Italy

Tel / Fax

Tel.+ 39 02 8051265
Urgenza 14:00-20:00
Tel.+393806411884

E-MAIL

consulate.milan@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 14:00