Ambasadori Fatos Reka zhvilloi një takim pune me Ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Republikës së Maqedonisë së Veriut Naser Nuredini

Ambasadori Fatos Reka, zhvilloi një takim pune me Ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Naser Nuredini, me në fokus të diskutimeve çështjet aktuale mjedisore dhe mundësitë e një qasjeje të përbashkët në tejkalimin e sf

 

Ambasadori Fatos Reka shprehu ngushëllimet pranë Ambasadës së Ukrainës në Shkup mbi aksidentin tragjik me humbjen e jetëve

Ambasadori Fatos Reka shprehu ngushëllimet e nënshkroi në “Book of Condolences” të hapur në Ambasadën e Ukrainës, në Shkup, me rastin e aksidentit tragjik me humbjen e jetëve, nga rrëzimi i helikopterit të Shërbimit të Emergjencave të Ukrainës, ku ekuipazhi e të tjerë, përfshir

 

Ambasadori Fatos Reka viziton mjediset e Kompanisë « Fluidi-M »

Ambasadori Fatos Reka dhe stafi i Ambasadës vizituan sot mjediset e Kompanisë « Fluidi-M » në Kumanovë, biznes i suksesshëm i drejtuar me profesionalizëm nga biznesmeni Ejup Abdullai .  Kompania « Fluidi-M », mes të tjerash ka edhe eksluzivitetin e shpërndarjes së ujit « La

 

Me rastin e ceremonisë përkujtimore të 555 vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut

Me rastin e ceremonisë përkujtimore të 555 vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, Ambasadori Reka bën homazhe pranë bustit të Heroit Kombëtarë.   Pas ceremonisë përkujtimore në nder të Gjergj Kastriot Skënderbeut, Kryetari i Parlamentit z. Talat Xhaf

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rr.Slavej Planina, nr.2
1000 Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut

Tel / Fax

Tel: +389 2 3246726
Fax: +389 2 3246727
Vetëm për emergjenca:
+38975376896

E-MAIL

embassy.skopje@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00

Zyra Konsullore
10:00-14:00