554 vite nga vdekja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu!

Ambasadori Fatos Reka mori sot pjesë në ceremoninë e organizuar në Sheshin Skenderbeu në Shkup, në nderim të Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, si dhe në përkujtim të 40 vjetorit të rënies së heronjve të Kosovës Jusuf e Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka, veprimtari e organizuar nga Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti e ku morën pjesë ministra dhe deputetë e diplomate.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rr.Slavej Planina, nr.2
1000 Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut

Tel / Fax

Tel: +389 2 3246726
Fax: +389 2 3246727
Vetëm për emergjenca:
+38975376896

E-MAIL

embassy.skopje@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00

Zyra Konsullore
10:00-14:00