Ambasadori i Republikës së Shqipërisë, SH.T.Z. Fatos Reka, takohet me SH.T.Z. Stevo Pendarovski, President i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Gjatë ditës së sotme, Ambasador Reka u prit në një takim kortezie nga Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, SH.T. Z.  Stevo Pendarovski , për ti uruar detyrën si dhe percjelle mesazhin e Presidentit Meta dhe  konfirmuar edhe një here marrëdhëniet shumë të mira ndërmjet vendeve tona në rrugën  euroatlantike,duke shpresuar në marrjen e një date për hapjen e negociatave.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rr.Slavej Planina, nr.2
1000 Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut

Tel / Fax

Tel: +389 2 3246726
Fax: +389 2 3246727
Vetëm për emergjenca:
+38975376896

E-MAIL

embassy.skopje@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00

Zyra Konsullore
10:00-14:00