Ministrja Xhaçka takon zv/kryeministrin e parë të MV: Mbështetje të plotë për nismën për regjistrimin e popullsisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti në një takim Zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi.
Ministrja Xhaçka shprehu vlerësimin maksimal për qëndrimet e faktorit shqiptar dhe rolin vendimtar të tyre, në rrugëtimin evropian të Maqedonisë së Veriut.
Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryediplomatja Xhaçka deklaroi se e mbështet plotësisht nismën e vendit fqinj për regjistrimin e popullsisë, teksa i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë brenda dhe jashtë vendit që të regjistrohen.​

Adresa

Ambasada Shqiptare
Rr.Slavej Planina, nr.2
1000 Shkup, Republika e Maqedonisë së Veriut

Tel / Fax

Tel: +389 2 3246726
Fax: +389 2 3246727
Vetëm për emergjenca:
+38975376896

E-MAIL

embassy.skopje@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00

Zyra Konsullore
10:00-14:00