Ministri Hasani, në konferencën për shtyp me gazetarët, mbi arritjet dhe angazhimet e diplomacisë shqiptare

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, në një konferencë për shtyp në prag të fundvitit, foli për arritjet e derimëtanishme të diplomacisë shqiptare, teksa listoi edhe prioritetet për vitin e ardhshëm.   Përshëndetje të gjithëve, Ju falenderoj që jeni sot kët

 

100 vite marrëdhënie diplomatike, Ministri Hasani: Turqia partner strategjik i pazëvendësueshëm i Shqipërisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, mori pjesë në aktivitetin e organizuar në kuadër të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Turqisë. Ministri Hasani vlerësoi marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-Turqi, të cilat sipas tij jan

 

Nju Jork, Ministri Hasani takon Antonio Guterres: Shqipëria e palëkundur në angazhimin e saj ndaj prioriteteve të OKB

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres. Në fokus të takimit ishte puna e Shqipërisë gjatë mandatit të saj dy-vjeçar n

 

Shqipëria merr kryesimin e Kartës A-5, Hasani: Prioritet zhbllokimit të ngërçit për anëtarësimin e Kosovës

Shqipëria merr nga 1 janari 2024, kryesimin njëvjeçqr të Komisionit të Partneritetit të Kartës SHBA-Adriatike (A5). Gjatë ministerialit të A5 që u mbajt në Shkup të Maqedonisë së Veriut, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani theksoi se duhet të marrë fund bllokimi

 

Adresa

Tsimiski 43, TK 54623
Thesaloniki-Greece

Tel / Fax

Tel. 0030 2310257598
Fax.0030 2310 222571
Nr. emergjences : 00 30 6 983661224

E-MAIL

consulate.thesaloniki@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
8:30 - 16:30