Fjala e Ministres Xhaçka në Kuvend për Integrimin

Përshëndetje kolegë, Dua t’i falënderoj kolegët e opozitës për këtë mocion, që na jep një mundësi shumë të mirë për të diskutuar për procesin e integrimit, për të adresuar shqetësimet apo pyetjet e kolegëve të opozitës, e mbi të gjitha për të informuar qytetarët. Aq m

 

Ministrja Xhaçka pret zyrtaren franceze për Çështjet Evropiane: Mbështetje franceze për procesin e integrimit evropian

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Sekretaren franceze të Shtetit për Çështjet Evropiane, Laurence Boone. Ministrja Xhaçka shprehu mirënjohje ndaj Francës për kontributin e vazhdueshëm në gjetjen e rrugëve më të mira për afrimin e ra

 

Takimi ndërqeveritar Shqipëri-RMV, miratohen dy memorandume në kuadrin e politikës së jashtme

Është mbajtur në Shkup, mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe asaj të Maqedonisë së Veriut, ku u nënshkruan në total 20 marrëveshje. Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe homologu Bujar Osmani nënshkruan dy memorandume

 

Kuvend, Ministrja Xhaçka: Projektbuxheti 2023 është hartuar në logjikën e një buxheti për një kohë lufte

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, foli në Kuvend lidhur me projektbuxhetin e hartuar për vitin 2023. Ministrja Xhaçka theksoi se Shqipëria po vuan ashtu si të gjithë aleatët pasojat e luftës në Ukrainë dhe se për këtë arsye projektbuxheti për vitin 2023 ësht

 

Adresa

Tsimiski 43, TK 54623
Thesaloniki-Greece

Tel / Fax

Tel. 0030 2310257598
Fax.0030 2310 222571
Nr. emergjences : 00 30 6 983661224

E-MAIL

consulate.thesaloniki@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
8:30 - 16:30