Articles

Mbi partneritetin e çmuar me Shqipërinë

Albanian

25 vjetori i Çlirimit të Kosovës

Albanian

Gëzuar 12 qershorin, Ditën e Çlirimit Kosovë!

15 vjet ne NATO

Albanian

Pesëmbëdhjetë vjet në NATO: Një rrugëtim angazhimi, solidariteti dhe mbrojtjeje kolektive.

Shqipëria mbetet një kontribues i përkushtuar i NATO-s, duke qëndruar me krenari krah aleatëve të saj, për të mbështetur paqen dhe vlerat tona të përbashkëta.

Antony Blinken në vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri

Albanian

Partneriteti dhe bashkëpunimi strategjik i Shqipërisë me SHBA-të, aleatin tonë të kahershëm, do të forcohet akoma edhe më shumë, ndërtuar mbi një themel të fortë mes vendeve dhe njerëzve tanë.

 

U nënshkruan dje me Sekretarin Blinken, dy Memorandume Mirëkuptimi mbi Shkëmbimin Akademik Fulbright dhe Kundër Manipulimit të Informacionit të Shtetit të Huaj.

Samiti III i Diasporës Shqiptare

Albanian

Në datat 22-23 Nëntor 2023, në Tiranë do të zhvillohet Dita e Arbëreshe dhe Samiti i 3-të i Diasporës Shqiptare, nën kujdesin e veçantë të Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë z. Edi Rama.

DREJT VIZIONIT PËR PARKUN KOMBËTAR TË LUMIT TË EGËR VJOSA

Albanian

 

Puna e nisur me intensitet për shpalljen e Vjosës Park Kombëtar, është prioritet për qeverinë shqiptare dhe po aq vlerësohet nga bashkëpunëtorët ndërkombëtarë.

Eda Zari live ne Pontal de Maceió , Fortim , Ceará, Brazil.

Albanian

Nje vale e re vjen ne Brazil nga Eda Zari
https://fb.watch/dRKnNM1c9k/

109 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë

Albanian

Në 28 nëntor Shqipëria feston 109-vjetorin e shpalljes së mëvetësisë në të gjitha territoret shqiptare pas luftërave shekullore kundër pushtuesve osmanë që nga koha e Skënderbeut.

Informacion mbi lëvizjen e shtetasve të huaj ne Shqipëri

Albanian

 

Njihuni me masat e reja të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve për hyrjet dhe qëndrimin në territorin e Shqipërisë:

 

 
https://punetejashtme.gov.al/al/informacion-mbi-levizjen-e-shtetasve-te-...

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
SMDB Conjunto 04 Lote 03 Casa “D” Lago Sul
71680-040 Brasilia-DF, Brazil

Tel / Fax

Tel.+55 61 33 64 05 19
Nr. i emergjences: +55 61 99114 6568

'

E-MAIL

embassy.brasilia@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00