Articles

Ngjyrat e Shqiperise 2019

Albanian

Edicioni i pestë i konkursit fotografik “Colours of Albania”,një nismë që synon të përfshijë vendas e të huaj në një fushatë promovimi të vlerave dhe bukurive të Shqipërisë në rrjetet sociale, i bën jehonë larmishmërisë së stilit të jetës dhe trashëgimisë kulturore në vend. Me anë të fotografive që përdoruesit e rrjeteve sociale postojnë duke përdorur hashtag-un #coloursofalbania2019, sigurojnë menjëherë përfshirjen në këtë konkurs duke u kthyer në “diplomatë digjitalë” për përcjelljen e ngjyrave të Shqipërisë në botë. 

Takim festiv në Shoqatën "Skënderbeu" në Argjentinë

Albanian

 Në Shoqatën Patriotike "Skënderbeu" në Buenos Aires u festua 25 Maji, Festa Kombëtare e Argjentinës plot tinguj himnesh, vallesh dhe ushqimesh tradicionale.

Ambasadori Rezar Bregu takohet me z.Eduardo Bolsonaro

Albanian

Një takim inkurajues për marrëdhëniet e ndërsjella dhe njëkohësisht përforcues për Grupin Parlamentar Brazil-Shqipëri midis Kryetarit të Komisionit të Jashtëm të Câmara dos Deputados të Brazilit z.Eduardo Bolsonaro dhe Ambasadorit të Shqipërisë z.Rezar Bregu

Agjenda e Samitit të Diasporës II

Albanian

Samiti i Diasporës II

Albanian

Diaspora shqiptare do të mblidhet sërish në Tiranë në samitin e dytë të saj, në datat 28 shkurt - 2 mars 2019, data përkuese me përvjetorin e 575-t

Ftesë për Panairin dhe Forumin Ndërkombëtar të Agrobiznesit dhe Agroteknikës

Albanian

Zhvillohet në Tiranë në datat 15-16 mars 2019 Panairi dhe Forumi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Agroteknikës. 

Ambasadori Rezar Bregu paraqet Letrat Kredenciale

Albanian

Ambasadori Rezar Bregu i paraqiti Letrat Kredenciale Presidentit te Brazilit Michel Temer.

Marredheniet mes dy vendeve do te forcohen me tej.

Pershendetje e Ambasadorit

Albanian

I nderuar lexues,
 
Mirësevini në faqen zyrtare të Ambasadës së Shqipërisë në Brazilia.
Në këtë website do të gjeni informacion mbi Shqipërinë, marrëdhëniet me Brazilian dhe aktivitetet tona.
Pas disa vitesh pune në Tiranë dhe Madrid, kthehem në Amerikën Latine, këtë herë në Brazil vendin më të madh të Amerikës Latine, ku ndodhet Ambasada e vetme shqiptare në këtë rajon.

Ambasadori i Republikes se Shqiperise Rezar Bregu paraqet kopjet e Letrave Kredenciale

Albanian

Ambasadori i Shqiperise z. Rezar Bregu takohet me 28 shtator 2018 me Sekretarin e Pergjithshem te Ministrise se Jashtme Braziliane, Ambasadorin Marcos Galvão, per te paraqitur kopjet e Letrave Kredenciale.

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
SMDB Conjunto 04 Lote 03 Casa “D” Lago Sul
71680-040 Brasilia-DF, Brazil

Tel / Fax

Tel.+55 61 33 64 05 19
Nr. i emergjences: +55 61 99114 6568

'

E-MAIL

embassy.brasilia@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00