Vizita e parë zyrtare e një Kryeministri Danez

Këtë javë, Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, SH.T. Z. Edi Rama, mikpriti në Tiranë Kryeministren e Danimarkës, SH.S. Znj. Mette Frederiksen, në vizitën e parë zyrtare të një Kryeministri danez në vendin tonë. Bisedimet mes dy kryeministrave u shtrinë mbi një sërë çështj

 

Përkujtohet në Bruksel zgjerimi i NATO-s pas Luftës së Ftohtë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në ceremoninë e organizuar në Bruksel nga Fondacioni gjerman “Marshall”, për të celebruar tre raundet e zgjerimit te Aleancës së Atlantikut pas Luftës së Ftohtë, duke ritheksuar rëndësinë e lidhjes tran

 

Ministri në Detyrë, Gent Cakaj merr mbështetjen e Ministrit çek për avancimin e Shqipërisë në integrimin evropian

Ministri në Detyrë, Gent Cakaj merr mbështetjen e Ministrit çek për avancimin e Shqipërisë në integrimin evropian: Çekia e gatshme të lobojë për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në.     Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në nj

 

Cakaj – Roth: Gjermania ka gjithë vullnetin e mirë të mbështesë Shqipërinë në procesin e integrimit

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj gjatë vizitës së tij në Berlin, zhvilloi një takim me Ministrin gjerman të Shtetit për Çështje Evropiane, Michael Roth.  Bashkëbiseduesit vlerësuan partneritetin e ngushtë në funksion të forcimit të lidhjev

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv. 1220
Copenhagen, Denmark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Nr. i emergjences
+45 91783183

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Nga e Hëna në të Premte
09:00 – 17:00