9 Maji , Dita e Europes.

Ambasadori i BE-së, në Tokio, z.Viorel Isticioaia-Budura zhvilloi dje një pritje me rastin e 9 majit , Ditës së Europës. Në pritje mori pjesë edhe ambasadori i RSH-së, në Tokio, z.Teneqexhiu, i cili pati një bisedë të shkurtër me z. Isticioaia-Budura. Në pritje ishin të ftuar jo vetëm ambasadorët e akredituar në Tokio , por edhe personalitete nga politika dhe drejtues të mediave.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00