Ambasadori Gjergj Teneqexhiu, zhvilloi nje takim, interesant ne Fakultetin Ekonomik te Universitetit Kyushu.

Ambasadori Gjergj Teneqexhiu, zhvilloi nje takim, interesant ne Fakultetin Ekonomik te Universitetit Kyushu. Dekani i Universitetit Zoti Kenji IWATA i shoqeruar nga Profesor Dr. Keisuke OSUMI ,profesor Emeritues of Economics dhe PhD Kenchiro IKESHITA, priten Zotin Teneqexhiu.
Ambasadori ju pergjigj interesit te mikepritesve rreth zhvillimeve makroekonomike dhe shpjegoi bashkebiseduesve mbi ecurine e procesit te integrimit te vendit tone ne BE.Gjate takimit u bisedua edhe rreth bashkepunimit midis Institucioneve te Larta te vendit tone dhe universitetit Kyushu.

Ne perfundim te takimit zoti Teneqexhiu , i dhuroi dekanit dhe fakultetit ekonomik, bustin e heroit tone kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu, nje album me foto nga Shqiperia turistike si dhe librin e Prof, Dr. Anastas Angjeli "Transition and Economic Freedom in Albania".

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00