Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti në një takim z.Takuya Sato Ph.D. , nga Ministria e Bujqësisë,Pyjeve dhe Peshkimit.

Në kuadër të diplomacisë ekonomike, Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti në një takim z.Takuya Sato Ph.D. , nga Ministria e Bujqësisë ,Pyjeve dhe Peshkimit. Biseda u përqendrua mbi bashkëpunimin mes dy vendeve. Ambasadori z.Teneqexhiu ra dakort me z.Sato që së shpejti të vizitojë Ministrinë në fjalë, për të diskutuar mbi mundësitë konkrete të bashkëpunimit dypalësh .

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00