Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti ne nje takim dashamires z.Kunihiko Kawazu, zv ndihmes i Ministrit, zv Drejtor i Pergjithshem i Byrose se Ceshtjeve Evropiane

Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti ne nje takim dashamires ne ambasade, zoterinjte Kunihiko Kawazu, zv ndihmes i Ministrit, zv Drejtor i Pergjithshem i Byrose se Ceshtjeve Evropiane njekohesisht Ambasador I Ngarkuar per Western Balkan Cooperation Initiative, zotin Seiichiro Taguchi Drejtor per Evropen Qendrore dhe Juglindore.
Gjate takimit z.Teneqexhiu informoi te ftuarit lidhur me zhvillimet ne vendin tone , reformen ne drejtesi, ecurine e procesit te celjes se negociatave me Bashkimin Evropian, Presidencen Shqiptare te OSBE ne Janar te 2020.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00