Ambasadori z.Teneqexhiu takohet me Parlamentarin dhe Ish-ministrin e Arsimit,Kulturës,Sportit,Shkencës dhe Teknologjisë z.Hiroshi Hase.

Më datë 31 Tetor 2016, Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu i shoqëruar nga Konsullja e Nderit znj. Kyoko Aoki Spector, zhvilloi nje takim me Parlamentarin dhe Ish-Ministrin e Arsimit, Kulturës, Sportit, Shkencës dhe Teknologjisë z. Hiroshi Hase në zyrën e Tij në Parlament.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00