Festa per Diten e Flamurit

DITA E FLAMURIT 

Me datën 28 Nëntor, 2016 Ambasada e RSH, Tokio organizoi një pritje festive me rastin e Ditës së Flamurit. Ky aktivitet i përvitshëm është një mundësi për pjesëtarët e komunitetit shqiptar në Japoni, si dhe të ftuarit e tjerë për të shijuar ushqime tradicionale shqipëtare, nën ritmet e muzikës së lehtë dhe popullore.
 
ALBANIA FLAG DAY
 
On 28 November, 2016, The Embassy of the Republic of Albania held a reception party on the occasion of the Flag Day and Albanian Independence. This auspicious day marks and important event in the calendar for the Albanian community in Japan, as an opportunity to meet and enjoy traditional foods, drinks and folk music

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00