Takim dashamirës me Zv.Ministrin Parlamentar per Punet e Jashtme z.Kenji Yamada.

T
akim dashamirës me Zv.Ministrin Parlamentar per Punet e Jashtme z.Kenji Yamada, të cilin ambasadori e falenderoi për mikpritjen e vecantë gjatë vizitës se Zv.Ministrit per Evropen dhe Punet e Jashtme z.Xhafaj, në Tokio gjate javes se shkuar. Gjithashtu z.Teneqexhiu e falenderoi parlamentarin z.Yamada per kontributin e vecante qe Japonia po jep per vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre të reformave drejt anëtarësimit në BE, edhe në kuadër të Nismës së Ballkanit Perëndimor të lançuar nga Kryeministri japonez, z. Shinzo Abe .
 

 

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00