Takim me kolegun japonez, z.Kono Taro.

#Tokyo takim i frytshëm me kolegun dhe mikun @konotaromp. Marrëdhëniet dypalëshe mes Shqipërisë dhe Japonisë kanë hyrë tashmë në një fazë të re. U dakordësuam që Nisma Japoneze për Bashkëpunimin për Ballkanin Perëndimor do të ndihmojë Shqipërinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt Bashkimit Europian. #diplomaciaekonomike

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00