Ambasada e RSH në Bernë, kremton 110 vjetorin të Pavarësisë së Shqipërisë në Zyrih

Me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe 78 vjetorit të çlirimit të vendit nga nazi-fashistët, Ambasada RSH-së në Zvicër, organizoi më 28 nëntor 2022 në qytetin e Zyrihut një mbrëmje festive me pjesmarrjen e autoriteteve qëndrore e vendore zvicerane , përfaqësues të trupit diplomatik, përfaqësues të spikatur të komunitetit shqiptar në Zvicër, të besimeve fetare, gazetarë, afariste, intelektualë dhe figura publike.
Të pranishmit i përshëndeti dhe u uroi gëzuar festat e Nëntorit, Ambasadori i RSH në Zvicër dhe Principatën e Lihtenshteinit, I. Gjoni si dhe konsullja e nderit per Kantonin e Zyrihut dhe St. Gallen znj. Anita Winther.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Pourtalesstrasse 45 A,
CH-3074 Muri bei, Bern

Tel / Fax

Tel. +41319526010
Fax +4131 9526012
Nr. i emergjences: +41774099729

E-MAIL

embassy.bern@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00