Kryeministri Rama ne Samitin e Lidereve te Ballkanit Perendimor, Gjeneve 1-2 Tetor 2018

Ne datat 1-2 Tetor 2018, me iniciativen e themeluesit te Forumit Ekonomik te Davos Klaus Schwab, u organizua ne seline e Forumit Ekonomik ne Gjeneve, Samiti i Lidereve te Ballkanit, me teme “Dialogu Strategjik mbi Ballkanin Perendimor”. Ne kete samit, ku mernin pjese lideret kryesor te Ballkanit, ishte i pranishem dhe Kryeministri i Shqiperise SH.T.Z Edi Rama.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Pourtalesstrasse 45 A,
CH-3074 Muri bei, Bern

Tel / Fax

Tel. +41319526010
Fax +4131 9526012
Nr. i emergjences: +41774099729

E-MAIL

embassy.bern@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00