Ministri Hasani vizitë zyrtare në Republikën e Koresë: Mundësi e shkëlqyer për thellimin e bashkëpunimit ekonomik

Në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare në Republikën e Koresë, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është pritur në një takim nga Ministri për Punët e Jashtme, Cho Tae-yul. Ministri Hasani dhe homologu Tae-yul shprehën angazhimin e përbashkët për intensifi

 

Uashington, Ministri Hasani: Plotësisht të përkushtuar ndaj agjendës “Gratë, Paqja dhe Siguria”

Uashington 9 korrik 2024- Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, mori pjesë në takimin “Gratë, Paqja dhe Siguria”, të organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, në nisje të samitit të NATO-s. Ministri Hasani ritheksoi se Shqipëria është plotësisht e përkushtu

 

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, zhvilloi një takim me Kryetarin e Komisionit të Përhershëm për Punët e Jashtme, Takaaki Katsumata dhe Grupin Parlamentar të Japonisë

Ministri Hasani theksoi se dinamika e fundit në shkëmbimin e vizitave të nivelit të lartë ndërmjet Shqipërisë dhe Japonisë tregon qartë se sa shpejt po përparojnë marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve. Ministri Hasani u shpreh besimplotë se Komisioni i Përhershëm i Punëve të Jas

 

Takim dypalësh Shqipëri-Kosovë për diplomacinë publike dhe diasporën

Në datën 20 qershor 2024, u zhvillua në Tiranë, një takim dy palësh ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, në fushën e diplomacisë publike dhe diasporës, në rang Zv/Ministrash të Jashtëm dhe Zv/Ministrash të Arsimit. Zv/Ministret e Jashtme, Artemis Malo dhe Liza Gashi si dhe Zv/Ministra

 

Adresa

Tsimiski 43, TK 54623
Thesaloniki-Greece

Tel / Fax

Tel. 0030 2310257598
Fax.0030 2310 222571
Nr. emergjences : 00 30 6 983661224

E-MAIL

consulate.thesaloniki@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
8:30 - 16:30