Ballkani takon Bavarinë.

Së bashku me homologun dhe mikun Enver Hoxhaj, Ministren Bavareze për Çështjet Evropiane Beate Merk, dhe miqë të tjerë nga rajoni morëm pjesë në Forumin e ParëEkonomik për Ballkanin Perëndimor, i cili u zhvillua në Mynih. Kjo iniciativë e përbashkët e Landit të Bavarisë me ven

 

Së bashku me kolegun dhe mikun Enver Hoxhaj, Ministren Bavareze për Çështjet Evropiane Beate Merk, çelëm Konsullatën e përbashkët në Mynih.

Së bashku me kolegun dhe mikun Enver Hoxhaj, Ministren Bavareze për Çështjet Evropiane Beate Merk, çelëm Konsullatën e përbashkët në Mynih. Shtëpia e re e shqiptarëve në Mynih mbulon landet e Bavarisë, Baden-Württemberg, Rheinland-Pfalz dhe Saarland, duke ofruar shërbime të sigurta

 

Rama në Hamburg në Forumin Ekonomik

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë një ditore pune nëHamburg, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Shqipëri-Gjermani. Më herët, kryeministri Rama u prit në një takim të veçantë nga Kryetari i Parë i Bashkisë së Hamburgut,

 

Artur Kuko: Diaspora - Dimension jo plotësisht i shfrytëzuar

Në fokus të intervistës me ambasadorin e Shqipërisë në Berlin, Artur Kuko janë marrëdhëniet Shqipëri-Gjermani e një risi që do të sjellë nëntori në Tiranë. Samitin e parë të diasporës.   Deutsche Welle: Zoti Kuko, Gjermania feston më 3 Tetor 26-vjetorin e bashk

 

Adresa

Albanische Botschaft
Friedrichstr. 231
10969 Berlin
Germany

Tel / Fax

Tel. +49 30 259 304-00
Fax +49 30 259 318 90

Sektori Konsullor

Tel. +49 30 259304 00

E-MAIL


embassy.berlin@mfa.gov.al
konsullata.berlin@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë - E premte
09:00 - 17:00
Orari zyrtar për
Zyrën Konsullore
E hënë 10.00 - 14.00
E mërkurë 10.00 - 14.00
E premte 09.30 - 13.00