Articles

Ambasadori Cici takon Jessica Natali, shqiptaren e parë të punësuar tek restoranti NOMA.

Albanian

Ambasadori Cici takon Jessica Natali, e cila ka fituar pozicionin si „Chef de

Ministri Bushati takon Ministrin e Jashtëm të Danimarkës z. Martin Lidegaard

Albanian

Gjatë vizitës zyrtare Danimarkë, Ministri i

Thirrje për të mbështetur këngën shqiptare në Eurovision 2014

Albanian

dashur bashkëkombas me banim Danimarkë dhe Skandinavi,

Hersi Matmuja mberriti në Kopenhagë

Albanian

Këngëtarja do përfaqësojë Shqipërinë Eurovision 2014, Hersi

Pages

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv. 1220
Copenhagen, Denmark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Nr. i emergjences
+45 91783183

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Nga e Hëna në të Premte
09:00 – 17:00