Thirrje për të mbështetur talentin shqiptar në European MTV Music Awards 2013

dashur bashkëkombas me banim Danimarkë dhe Skandinavi,
dashur miq Shqipërisë dhe shqiptarëve,
Dëshiroj t’ju bëj me dije se këngëtari i talentuar shqiptar me banim Danimarkë, Jimilian Ismaili është nominuar zyrtarisht nga Danimarka European MTV Music Awards 2013 “Best Danish Act”:  http://dk.mtvema.com/stem#cat=best-danish-act  
Nata finale do mbahet Amsterdam, 10 nëntor 2013 ku do vendosen fituesit e këtij aktiviteti muzikor me fame botërore. Jimiliani ka nevojë mbështetet prej nësh. Ai ka nevojë për votën tonë, për votën e cdo shqiptari ndihet krenar për suksesin e tij. Jimiliani duhet votohet prej nesh dhe prej gjithë miqve dhe dashamirësve tanë sepse rruga e tij drejt  European MTV Music Awards 2013 është rruga e një shqiptari talentuar për cilin duhet ndihemi gjithë krenarë
Votoni për Jimilian Ismailin http://dk.mtvema.com/stem#cat=best-danish-act
 
Jimiliani ka lindur Laç vitin 1994. Familja e tij ka ardhur Danimarkë vitin 2000 ku së bashku me vëllain e madh Besmirin kanë filluar merren me muzikë dhe këndojnë. Këta dy djem janë fëmijët e Enver Ismailit, njërit prej këngëtarëve binjakë u bënë njohur me këngën me motive kosovare kënduar Festivalin e Gjirokastrës vitit 1983 "Jem’ dy vllazen, dy binjakë".
Jimiliani ishte vetëm dhjetë vjeç kur me një këngë me tekst të vëllait të tij Besmirit arriti të futej në festivalin e talenteve të reja në Kopenhagë. Debutimi i tyre zuri vendin e dhjetë, çka përbënte një sukses të madh për atë kohë.
Veprimtaria e tyre muzikore sot menexhohet nga kompania më e madhe në botë SONY.
Jimiliani ka sot 30 milion klikime në këngët e tij në YouTube. Ai është një ndër këngëtarët më të dashur të muzikës daneze dhe ylli më i ri i muzikës së këtij vendi. 
 
Miqësisht,
 
Arben Cici
 
Ambasador

Adresa

Ambasada Shqiptare
Frederiksholms Kanal 4, st.tv. 1220
Copenhagen, Denmark

Tel / Fax

Tel. + 45/ 33917979
Fax. + 45/ 33917969
Nr. i emergjences
+45 91783183

E-MAIL

embassy.copenhagen@mfa.gov.al

Orari zyrtar

Nga e Hëna në të Premte
09:00 – 17:00