5 Shtatori Shenjtërimi i Nënë Terezës!

Sot date 5 Shtator kremtojmë shenjtërimin e Nënë Terezës. Një ditë krenarie për këtë bijë të jashtëzakonshme të popullit shqiptar. Por edhe një ditë për të kujtuar mësimet që janë trashëgimia më e vyer që ajo i ka lënë botës: solidaritetin, mikpritjen dhe dashurinë për çdo njeri!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00