Ambasada e RSH në Izrael uron komunitetin shqiptaro-hebre, shqiptarët që jetojnë në Izrael dhe kudo në botë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2021!

Ambasada e RSH ne Izrael uron komunitetin shqiptaro-hebre dhe gjithe shqiptaret kudo ne bote, Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!
Sot është nata e miliona urimeve, nata e bashkimit dhe solidaritetit njerëzor e shpirtëror, e kësaj tradite të shenjtë të krijuar ndër vite, ndërrimi i mot-moteve.

Le të na shoqërojnë urimet dhe ndjenjat pozitive përgjatë gjithë këtij viti që po troket. Sjelltë ai për të gjithë ne sa më shumë mundësi për një të ardhme të mbushur plot sfida të reja, dritë shpresash, zemrash plot dashuri.

Duke mirëpritur të ardhmen, mirëpresim një fillim të ri me më shumë punë, pozitivitet e dashuri, ku çdo synim i yni të jetë një sukes i garantuar.

Duke ju dëshiruar që 2021 të jetë vit i mbarë e i begatë për të gjithë shqiptarët anembanë botës, ju urojmë fat, dashuri e lumturi. Gëzuar 2021!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00