Ambasadori Canaj me Ambasadorin e SHBA David Friedman

Ambasadori Canaj ne pritjen per Trupin Diplomatik te akredituar ne Izrael, organizuar nga Ambasadori i SHBA ne Izrael, David Friedman. Me kete rast, te dy homologet vleresuan raportet e shkelqyera mes vendeve tona. Shqiperia mbetet e perkushtuar ne kryerjen e detyrimeve te saj si vend anetar i NATO-s dhe kandidat ne BE.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00