Ambasadori Canaj merr pjese ne fushaten mediatike te Bashkise Ramat Gan

Ambasadori Bardhyl Canaj, ka bere urimin e tij ne Diten e Pavaresise se Izraelit, date 28-29 Prill, nepermjet nje fushate mediatike te inicuar nga Kryetari i Bashkise Ramat Gan, Carmel Shama. Me ftese te tij ,  Ambasadat te cilat i kane selite ne Ramat Gan, uruan njezeri, Diten e Pavaresise, 72 vjetorin e shtetit te Izraelit, prane flamurit izraelit ne krah.
Ky simbolizem, pati si qellim sjelljen se bashku te komunitetit diplomatik i cili ndodhet ne Ramat Gan, ne nje dite te shenuar si kjo, ne nje kohe te jashtezakonshme pandemie COVID-19, e cila ka kufizuar se tepermi edhe axhenden diplomatike dhe aktivitetet protokollare te parashikuara per nje dite te tille.  

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00