Dita e Përkujtimit të Holokaustit në Izrael!

 

 

Në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit/YomHashoah, 28 Prill 2022, marrim një minutë për të kujtuar 6 milionë jetë hebrenjsh të zhdukur si dhe komunitete të tjera si dhe vuajtjet e të mbijetuarve. Ne jemi të përkushtuar për të mbrojtur të drejtat e njeriut duke kundërshtuar antisemitizmin dhe format e tjera të urrejtjes.

Kurrë nuk do te harrojmë!

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00