Drejtoresha e AJC- Komiteti Amerikano-Hebre -takim virtual me Ambasadorët e Ballkanit në Izrael!

Drejtoresha Avital Leibovich  e  AJC/American Jewish Committee/Jerusalem, zhvilloi sot në formatin virtual, një prezantim mbi situatën e tensionuar në Izrael, si pasojë e sulmeve terroriste të ditëve të fundit. Në takim morën pjesë përvec Ambasadorëve të Ballkanit edhe Ambasadorja kroate dhe bullgare. Prezantimi u mbajt nga Drejtoresha e AJC/Jerusalem Avital Leibovich. Sulmet e ditëve të fundit, në Beersheva, Hadera dhe në rrethinat e Tel Avit, në total shkaktuan 11 viktima civilësh izraelitë dhe dhjetëra të plagosur, dhe janë dënuar nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e RSH  dhe nga faktori ndërkombëtar, SHBA, BE dhe më gjerë. 
https://twitter.com/xhacka_olta/status/1509069308315451394?s=20&t=q7sK43...

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00