Ekspozita " Populli, Libri,Toka.."

Në qëndrën për Dialog dhe Komunikim në Kryeministri çelet ekspozita " Populli, Libri,Toka.."

Miqësia mes dy popujve tanë e ka zanafillën rreth 2000 vjet më parë, kur hebrenjtë mbërritën në trojet tona rreth shekullit të I të erës sonë.

Në këtë event ishte i pranishëm edhe Ministri i Jashtëm, Z. Ditmir Bushati.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00