Konferenca Ndërkombëtare "Gratë lidere bëjnë diferencën" në Izrael

Ne datat 28-30 maj 2018, u zhvillua ne Izrael Konferenca Nderkombetare "Grate lidere bejne diferencen", organizuar nga Agjencia e Izraelit per Zhvillim Nderkombetar, MASHAV, prane Ministrise se Jashtme.
 
Ne kete konference moren pjese perfaqesueset me te larta nga 44 vende te ndryshme te botes. Ne te mori pjese dhe foli Deputetja e Kuvendit te Shqiperise dhe njeherazi Kryetarja e Grupit Parlamentar te Miqesise Shqiperi-Izrael, Znj. Blerina Gjylameti.
 
Ne ceremonine permbyllese ishte i ftuar edhe Konsulli i Nderit i Izraelit ne Shqiperi, Z. Rudolf Xhillari.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00