Kremtohen Festat Kombëtare në Izrael

Me rastin e Festave të Nëntorit, sëbashku me komunitetin shqiptaro-hebre, Ambasada organizoi një pritje kokteil. Ambasadori Canaj uroi festat kombëtare, informoi të pranishmit për përmbylljen me sukses të Samitit të Diasporës dhe lehtësirave konsullore që Ministria e Jashtme do të ofrojë për bashkatdhetarët tanë në të gjithë botën.Në këtë event foli Presidentja e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri, Felicita Jakoel, e cila solli përvojën personale nga Samiti i Diasporës dhe përshëndeti komunitetin me rastin e 25 vjetorit të emigrimit të tyre në Izrael.Gjithashtu përshëndeti fotografi i mirënjohur izraelit Doron Bacher, që ka realizuar setin fotografik 25 vjet më parë, kur ky komunitet erdhi në Izrael. Po kështu ai informoi për realizimin e një fotogalerie të re nga Shqipëria, 1 muaj pas vizitës që zhvilloi atje, duke evidentuar ndryshimet e mëdha social-ekonomike që ka përjetuar Shqipëria në këto 25 vitet e fundit.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00