Ministri i Bujqesise Niko Peleshi në Izrael

Ministri i Bujqesise Niko Peleshi dhe delegacioni qe e shoqeronte perfundoi me sukses viziten zyrtare ne Izrael, me ftese te Ministrit te Bujqesise se Izraelit Uri Ariel.
 
Bisedimet mes dy ministrave u konkluduan me nenshkrimin se shpejti te nje Memorandumi Mirekuptimi qe perfshin asitencen, ndertimin e programeve te perbashketa ne sektorin e sigurise ushqimore, ate veterinar, trajnimet e specialisteve shqiptare ne Izrael dhe ne fushen e menaxhimit te ujrave.
 
Gjithashtu, Ministri Peleshi mori pjese ne Panarin Boteror, Agritech 2018, gjate te cilit u takua edhe me drejtuesit e kompanive izraelite qe operojne ne tregun shqiptar.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00