Ministria e Jashtme izraelite organizon takimin virtual " E-Tour Dead Sea"

Ministria e Jashtme izraelite organizoi sot takimin virtual " E-Tour Dead Sea", duke ndare informacione interesante mbi historinë, kulturën dhe turizmin e Detit të Vdekur, Masadës dhe Ein Gedi, të cilat konsiderohen një nga zonat më të njohura në mbarë botën.
Në këto kohëra pandemie të jashtëzakonshme, Ministria e Jashtme organizoi kete aktitvitet jo të zakonshëm me trupin diplomatik të akredituar në Izrael, një vizitë virtuale pikërisht në vendet turistike më të njohura izraelite ku ndërthuren më së miri historia, lashtësia dhe kultura unike e popullit hebre.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Laz-Rom Building, 11 Tuval Street,
Ramat Gan 5252226, Israell

Tel / Fax

Tel: 00972 03-5465866
Fax: 00972 03-6883314
Cel: 00972 (0) 54 904 2813
Nr. i emergjences: 00972 (0) 54 904 2813

E-MAIL

embassy.telaviv@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E Diel - E Enjte
9:00- 17:00